Skip to main content
Urologia i chirurgia estetyczna Derm Estetyka Gdynia, ul. Batorego 7/35.
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak długo trwa zabieg przy użyciu botoksu i czy jest on bezpieczny?

Zmarszczki i wszelkiego rodzaju oznaki starzenia skóry, to bolączka wielu kobiet, ale i mężczyzn. Każdy chciałby cały czas wyglądać młodo, nie starzeć się. Niestety nie jest to możliwe i z wiekiem każdy się starzeje. Zaczynają się pojawiać zmarszczki, a skóra nie jest już tak elastyczna, jak dawniej. Nabiera się również srogiego wyglądu. Z pomocą wtedy przychodzi botoks.

Czym jest botoks?

Botoks to taka substancja, która po wstrzyknięciu powoduje, że zmarszczki są spłycone, a rysy twarzy stają się o wiele łagodniejsze. Toksyna botulinowa to właśnie botoks. Jest to jad kiełbasiany. W taki sposób nazywa się tę substancję potocznie. Taki botoks sprawia, że skóra przestaje się marszczyć, gdyż w skuteczny sposób temu zapobiega. Dzięki temu zabiegowi, twarz nabiega młodego wyglądu, zmarszczki są spłycone i wygładzone.

BOTOKS GDYNIA

Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna - ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia

Jak działa i kiedy stosuje się botoks?

Działanie botoksu polega na tym, że wstrzyknięty pod skórę powoduje paraliż mięśni, w rejonach skóry, które straciły na jędrności i zdolność do samodzielnego kurczenia. Powoduje to zatrzymanie marszczenia w tych rejonach i rozluźnienie skóry. W ten sposób zmarszczki przestają się zwiększać.

Botoks stosuje się wówczas gdy chcemy wygładzić zmarszczki na skórze. Kurze łapki czy też zmarszczki, które pojawiają się na czole. Popularną praktyką jest też stosowanie botoksu w okolice lwiej zmarszczki, która nadaje srogiego wyglądu twarzy. Czoło i oczy — to w tych miejscach ludzie najczęściej stosują botoks. W tych miejscach najczęściej pojawiają się zmarszczki, które spowodowane są mimiką twarzy. Niektórzy też decydują się na botoks na usta. W ten sposób usta znacząco podnoszą się w górę. botoks również wpływa na owal twarzy, który zostaje wygładzony. Podnosi też brwi i łagodzi rysy twarzy.

Botoks jako środek leczniczy

Można również wykorzystać botoks jako środek leczniczy. Taki zabieg pomaga, chociażby w leczeniu chorób neurologicznych. Bardzo często botoks wykorzystuje się w leczeniu schorzeń różnego pochodzenia. Można w ten sposób również leczyć bruksizm czy migrenę.

Jak wygląda zabieg?

Przed takim zabiegiem schładza się skórę, a następnie wstrzykuje się w skórę, odpowiednią ilością tej substancji. Jeśli chcemy pozbyć się zmarszczek w okolicach czoła, wówczas ostrzykuje się skórę 8 razy. Jeżeli są to kurze łapki, wtedy 3 ostrzykiwania z każdej strony. Cały zabieg trwa kilkanaście minut.

Przeciwskazania do zabiegu

Są pewne grupy osób, które nie mogą pozwolić sobie na tego typu zabieg. Są to:

  • kobiety w ciąży
  • osoby mające osłabione mięśnie
  • kobiety podczas menstruacji
  • osoby, które stosują niektóre z leków przeciwbólowych, rozrzedzających krew czy też przeciwgorączkowych

Botoks jest idealnym sposobem na poprawienie rysów twarzy, wygładzenia zmarszczek czy nawet w leczeniu niektórych schorzeń. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i polega na ostrzykiwaniu skóry. Należy jednak wziąć pod uwagę to, że są pewne przeciwskazania do zastosowania takiego zabiegu.


Najpopularniejsze artykuły

Opuchlizna i obrzęk penisa - załupek prącia czyli powikłanie stulejki

Załupek jest schorzeniem dotyczącym sporej grupy mężczyzn, cechującym się dużym bólem i wymagającym wdrożenia szybkiego leczenia. Duży ucisk i występujące długotrwałe zaburzenia krążenia krwi, mogą...

Stulejka u nastolatka

Uważa się, że problem stulejki dotyka jedynie kilkuletnich chłopców. Dysfunkcja ta może jednak występować nawet u starszych chłopców w wieku nastoletnim, przysparzając kłopotów z oddawaniem moczu i...

Wodniak jądra - czym jest i jak go leczyć?

Wśród chorób męskiego układu rozrodczego możemy wyróżnić między innymi wodniaka jądra. Jest to wypełniona surowiczym płynem torbiel, którą można wyczuć na jądrze, jako miękki, przesuwający się guze...