Skip to main content
Urologia i chirurgia estetyczna Derm Estetyka Gdynia, ul. Batorego 7/35.
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odmładzanie skóry twarzy

Skinbooster to zabieg o przedłużonym działaniu, który wpływa na odmładzanie twarzy. Skinbooster odpowiada za redukcję pierwszych oznak starzenia się oraz poprawę wyglądu skóry. Na rynku kosmetologicznym wyróżniamy wiele metod inwazyjnych i nieinwazyjnych odmładzania twarzy. 

Starzenie się skóry następuje z upływem czasu. Część zmian, które zachodzą w skórze naszej twarzy z wiekiem obejmują:

  • Zmarszczki - najczęściej występują zmarszczki mimiczne wokół oczu, kurze łapki, na czole, czy bruzdy nosowo-wargowe. Są one efektem utraty elastyczności skóry. 
  • Malejącą objętość skóry - objętość skóry zmniejsza się wraz z wiekiem. Co powoduje pojawienie się zagłębień na twarzy i utratę pełności w obszarach takich jak: pod oczami, wargami oraz na policzkach.
  • Mniejszą się ilość elastyny i kolagenu - są to białka, których produkcja maleje z wiekiem. Odpowiadają one za elastyczność, strukturę oraz jędrność skóry. 
  • Rozluźnienie skóry - wyżej wymienione zmniejszenie objętości oraz mniejsza produkcja kolagenu i elastyny odpowiadają również za rozluźnienie skóry i pojawienie się zwisów najczęściej w okolicy szyi, podbródka i żuchwy.
  • Zmiany pigmentacyjne - na skórze mogą pojawić się przebarwienia, nierówny koloryt, plamy, czy piegi lub plamy starcze.
  • Przesuszoną skórę - staje się taka z wiekiem skóra traci zdolność do zatrzymywania wilgoci i traci swój blask

Techniki jakie można stosować w odmładzaniu skóry twarzy:

I. Wypełniacze-  wstrzykuje się je w skórę, aby uzupełnić utratę objętości. Podajemy je w opadające policzki, bruzdy, dolinę łez i chomiki twarzy. Najczęstszym stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, kwas polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia.

II. Botoks - inaczej wstrzyknięcie preparatu toksyny botulinowej w określone miejsca na twarzy. Blokuje on tymczasowo mięśnie,  zarazem wygładzając zmarszczki i linie mimiczne.

III. Skinboostery - zwykle substancje zawierające kwas hialuronowy lub inne składniki aktywne, wstrzykiwane w skórę. Ich zadniem jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, zredukowanie drobnych zmarszczek, nawilżenie pogrubienie oraz poprawa jakości skóry.

Skinbooster -  odmładzanie twarzy

I. Kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji w Skinboosterach. Występuje on również naturalnie w skórze człowieka, aby utrzymywać nawilżenie i elastyczność.  Kwas hialuronowy wstrzyknięty do skóry wspomaga w wygładzeniu, odżywieniu i nawilżeniu oraz redukuje drobne zmarszczki. W naszej klinice Derm-Estetyka Skinboostery, które mają stabilizowany kwas hialuronowy, dzięki czemu efekt utrzymuje się do 12 miesięcy.

II.Mechanizm działania - wstrzyknięty kwas hialuronowy 

  • wiąże wodę, przez co możemy zauważyć natychmiastowy efekt nawilżenia skóry,
  • stymuluje fibroblasty do produkcji większej ilości elastyny i kolagenu, efekt możemy zauważyć od razu po zabiegu oraz stopniowo w ciągu kilku tygodni.   

Jak wygląda zabieg odmładzania skóry Skinboosterem?

Jest to zabieg mało-inwazyjny.  Zazwyczaj odbywa się przy użyciu cieniutkich igieł, które wprowadzają preparat bezpośrednio do skóry. Bezbolesny lub minimalnie bolesny, zależy to od personalnych preferencji pacjenta, ewentualnie można zastosować znieczulenie w formie maści. 

Jakie miejsca odmładza Skinbooster?

Twarz (bródka, linia żuchwy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, zmarszczki palacza), szyja, dekolt, dłonie. Nie wstrzykujemy preparatu w czoło.

Dla jakich skór przeznaczony jest Skinbooster?

Skinboostery są przeznaczone dla osób ze skórą pozbawioną blasku, matową i przesuszoną, z drobnymi zmarszczkami oraz dla tych, którzy chcieliby poprawić elastyczność i jędrność skory. 

Kto nie może poddać się zabiegowi odmładzania skinboosterem?

Zabiegi Skinboosterem jak i każde inne z medycyny estetycznej dedykowane są osobą zdrowym.  Przeciwskazaniem do zabiegu jest: ciąża, laktacja, infekcja organizmu, aktywna opryszczka,choroby autoimmunologiczne, niewyleczone zęby, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę.

Jakie możemy zaobserwować efekty po odmładzaniu skóry twarzy skinboosterem?

Skóra po zabiegu może być opuchnięta zaczerwieniona i mogą pojawić się drobne siniaczki- najczęściej te uboczne efekty ustępują do kilku dni. 

Skinbooster najczęściej pozostawia długotrwałe efekty, które utrzymują się  do 12 miesięcy. Może być wymagane powtórzenie zabiegu w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Zaleca się zazwyczaj serię 3-4 zabiegów, co kilka tygodni, a następnie w celu utrzymania efektu co kilka miesięcy. 

Umów zabieg Skinbooster

+ 48 500-430-484 


Najpopularniejsze artykuły

Wodniak jądra - czym jest i jak go leczyć?

Wśród chorób męskiego układu rozrodczego możemy wyróżnić między innymi wodniaka jądra. Jest to wypełniona surowiczym płynem torbiel, którą można wyczuć na jądrze, jako miękki, przesuwający się guze...

Stulejka u nastolatka

Uważa się, że problem stulejki dotyka jedynie kilkuletnich chłopców. Dysfunkcja ta może jednak występować nawet u starszych chłopców w wieku nastoletnim, przysparzając kłopotów z oddawaniem moczu i...

Jak postępować po zabiegu stulejki? Zalecenia, pielęgnacja i mycie

Stulejka, czyli niemożność odprowadzenia napletka to niezwykle częste schorzenie dotykające pacjentów w każdym wieku. Na szczęście istnieją pewne procedury medyczne pozwalające zniwelować ten probl...