Skip to main content
Urologia i chirurgia estetyczna Derm Estetyka Gdynia, ul. Batorego 7/35.
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odmładzanie skóry twarzy

Skinbooster to zabieg o przedłużonym działaniu, który wpływa na odmładzanie twarzy. Skinbooster odpowiada za redukcję pierwszych oznak starzenia się oraz poprawę wyglądu skóry. Na rynku kosmetologicznym wyróżniamy wiele metod inwazyjnych i nieinwazyjnych odmładzania twarzy. 

Starzenie się skóry następuje z upływem czasu. Część zmian, które zachodzą w skórze naszej twarzy z wiekiem obejmują:

  • Zmarszczki - najczęściej występują zmarszczki mimiczne wokół oczu, kurze łapki, na czole, czy bruzdy nosowo-wargowe. Są one efektem utraty elastyczności skóry. 
  • Malejącą objętość skóry - objętość skóry zmniejsza się wraz z wiekiem. Co powoduje pojawienie się zagłębień na twarzy i utratę pełności w obszarach takich jak: pod oczami, wargami oraz na policzkach.
  • Mniejszą się ilość elastyny i kolagenu - są to białka, których produkcja maleje z wiekiem. Odpowiadają one za elastyczność, strukturę oraz jędrność skóry. 
  • Rozluźnienie skóry - wyżej wymienione zmniejszenie objętości oraz mniejsza produkcja kolagenu i elastyny odpowiadają również za rozluźnienie skóry i pojawienie się zwisów najczęściej w okolicy szyi, podbródka i żuchwy.
  • Zmiany pigmentacyjne - na skórze mogą pojawić się przebarwienia, nierówny koloryt, plamy, czy piegi lub plamy starcze.
  • Przesuszoną skórę - staje się taka z wiekiem skóra traci zdolność do zatrzymywania wilgoci i traci swój blask

Techniki jakie można stosować w odmładzaniu skóry twarzy:

I. Wypełniacze-  wstrzykuje się je w skórę, aby uzupełnić utratę objętości. Podajemy je w opadające policzki, bruzdy, dolinę łez i chomiki twarzy. Najczęstszym stosowanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy, kwas polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia.

II. Botoks - inaczej wstrzyknięcie preparatu toksyny botulinowej w określone miejsca na twarzy. Blokuje on tymczasowo mięśnie,  zarazem wygładzając zmarszczki i linie mimiczne.

III. Skinboostery - zwykle substancje zawierające kwas hialuronowy lub inne składniki aktywne, wstrzykiwane w skórę. Ich zadniem jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, zredukowanie drobnych zmarszczek, nawilżenie pogrubienie oraz poprawa jakości skóry.

Skinbooster -  odmładzanie twarzy

I. Kwas hialuronowy jest jedną z najczęściej wykorzystywanych substancji w Skinboosterach. Występuje on również naturalnie w skórze człowieka, aby utrzymywać nawilżenie i elastyczność.  Kwas hialuronowy wstrzyknięty do skóry wspomaga w wygładzeniu, odżywieniu i nawilżeniu oraz redukuje drobne zmarszczki. W naszej klinice Derm-Estetyka Skinboostery, które mają stabilizowany kwas hialuronowy, dzięki czemu efekt utrzymuje się do 12 miesięcy.

II.Mechanizm działania - wstrzyknięty kwas hialuronowy 

  • wiąże wodę, przez co możemy zauważyć natychmiastowy efekt nawilżenia skóry,
  • stymuluje fibroblasty do produkcji większej ilości elastyny i kolagenu, efekt możemy zauważyć od razu po zabiegu oraz stopniowo w ciągu kilku tygodni.   

Jak wygląda zabieg odmładzania skóry Skinboosterem?

Jest to zabieg mało-inwazyjny.  Zazwyczaj odbywa się przy użyciu cieniutkich igieł, które wprowadzają preparat bezpośrednio do skóry. Bezbolesny lub minimalnie bolesny, zależy to od personalnych preferencji pacjenta, ewentualnie można zastosować znieczulenie w formie maści. 

Jakie miejsca odmładza Skinbooster?

Twarz (bródka, linia żuchwy, policzki, bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetki, zmarszczki palacza), szyja, dekolt, dłonie. Nie wstrzykujemy preparatu w czoło.

Dla jakich skór przeznaczony jest Skinbooster?

Skinboostery są przeznaczone dla osób ze skórą pozbawioną blasku, matową i przesuszoną, z drobnymi zmarszczkami oraz dla tych, którzy chcieliby poprawić elastyczność i jędrność skory. 

Kto nie może poddać się zabiegowi odmładzania skinboosterem?

Zabiegi Skinboosterem jak i każde inne z medycyny estetycznej dedykowane są osobą zdrowym.  Przeciwskazaniem do zabiegu jest: ciąża, laktacja, infekcja organizmu, aktywna opryszczka,choroby autoimmunologiczne, niewyleczone zęby, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę.

Jakie możemy zaobserwować efekty po odmładzaniu skóry twarzy skinboosterem?

Skóra po zabiegu może być opuchnięta zaczerwieniona i mogą pojawić się drobne siniaczki- najczęściej te uboczne efekty ustępują do kilku dni. 

Skinbooster najczęściej pozostawia długotrwałe efekty, które utrzymują się  do 12 miesięcy. Może być wymagane powtórzenie zabiegu w celu osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Zaleca się zazwyczaj serię 3-4 zabiegów, co kilka tygodni, a następnie w celu utrzymania efektu co kilka miesięcy. 

Umów zabieg Skinbooster

+ 48 500-430-484 


Najpopularniejsze artykuły

Opuchlizna i obrzęk penisa - załupek prącia czyli powikłanie stulejki

Załupek jest schorzeniem dotyczącym sporej grupy mężczyzn, cechującym się dużym bólem i wymagającym wdrożenia szybkiego leczenia. Duży ucisk i występujące długotrwałe zaburzenia krążenia krwi, mogą...

Stulejka u nastolatka

Uważa się, że problem stulejki dotyka jedynie kilkuletnich chłopców. Dysfunkcja ta może jednak występować nawet u starszych chłopców w wieku nastoletnim, przysparzając kłopotów z oddawaniem moczu i...

Wodniak jądra - czym jest i jak go leczyć?

Wśród chorób męskiego układu rozrodczego możemy wyróżnić między innymi wodniaka jądra. Jest to wypełniona surowiczym płynem torbiel, którą można wyczuć na jądrze, jako miękki, przesuwający się guze...