Efekty zabiegu korekcji odstających uszu
Korekcja uszu to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, na przeprowadzenie którego decydują się zarówno dorośli jak i dzieci. Jest to jedna z tych procedur medycznych, która dzięki niewielkiemu nacięciu jest w stanie znacznie zmienić wygląd pacjenta i podnieść jego samoocenę oraz komfort życia. Dowiedz się, jakie są efekty korekcji uszu i jak należy postępować tuż po operacji.
Jak długo utrzymują się efekty korekcji uszu?
Z założenia tego typu operacje powinny mieć dożywotni efekt, jednak wszystko zależy od stosowania się do zaleceń lekarza. Każdy pacjent poddający się korekcji uszu powinien być świadomy, iż jest to zabieg, który wymaga ścisłego dostosowania się do etapów rekonwalescencji. W przeciwnym razie można łatwo zniweczyć wszystkie wysiłki chirurga. Ostateczny efekt operacji i jego ocenę należy wykonać dopiero po około 6 miesiącach od zabiegu. Jest to czas, w którym należy stosować środki wzmożonej ochrony małżowiny usznej, które mają za zadanie pomoc w utrwaleniu nowego kształtu uszu i zapobiec ich dalszemu odkształcaniu.
Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?
W pierwszych 6 tygodniach po operacji pacjent powinien zaprzestać uprawiania jakichkolwiek sportów oraz unikać wzmożonego wysiłku fizycznego. Jest to o tyle ważne, ponieważ na chrząstkę ucha zakładane są rozpuszczalne szwy, które w trakcie wysiłku mogą podlegać „mikro-nacięciom”, które zniweczą efekt operacji i umożliwią małżowinie powrót do dawnego kształtu. Istotna jest również świadomość pacjenta o możliwości wystąpienia objawów pooperacyjnych, które mogą wprowadzić pewien dyskomfort życia codziennego. Pojawiają się one zazwyczaj przez pierwsze 14 dni po zabiegu i mogą obejmować: siniaki, krwiaki oraz różnego rodzaju zakażenia rany. W pierwszych dniach po operacji pacjent może odczuwać ból o lekkim lub średnim nasileniu, który można łagodzić środkami przeciwbólowymi wydawanymi bez recepty.
Zadzwoń i umów się na wizytę w Derm Estetyka - korekta uszu Gdańsk Tel. (+48) 500 430 484
Czy istnieje szansa na powrót uszu do poprzedniego kształtu zaraz po korekcie?
Mimo, iż zabieg korekcji uszu jest w 100 procentach bezpieczny to zdarzają się przypadki powrotu małżowiny do poprzedniego stanu. Jest to tzw. „odskoczenie ucha”. Pojawia się ono zazwyczaj w wyniku nieprawidłowego postępowania pooperacyjnego i nie wykonywania poleceń lekarza. Co prawda jest to niezwykle rzadkie zjawisko, jednak pacjent powinien być świadomy, że jest ono możliwe, jeśli nie zadba odpowiednio o zabezpieczenie operowanej okolicy. Czasem zdarzają się również przypadki tzw. „pamięci ucha”, kiedy to po dłuższym czasie od korekcji ucho zaczyna nieznacznie odstawać . Taka sytuacja nie jest wynikiem nieprawidłowego postępowania pacjenta czy źle przeprowadzonego zabiegu i wymaga zazwyczaj kolejnej korekty. Taka powtórna operacja jest małoinwazyjna i trwa zazwyczaj nie dłużej niż 30 minut.