Skip to main content
Urologia i chirurgia estetyczna Derm Estetyka Gdynia, ul. Batorego 7/35.
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korekta uszu - o zabiegu, który koryguje odstające lub zbyt duże małżowiny

Uszy na pierwszy rzut oka nie rzucają się szczególnie w oczy. Jednak w momencie gdy nadmiernie odstają lub są zbyt duże, to zaczynają mocno oddziaływać na cały wygląd twarzy. W takim momencie ten niewielki fragment znajdujący się na naszej twarzy może stać się źródłem wielu kompleksów i utraty pewności siebie. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która ma skuteczne metody na to, aby skorygować uszy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zabiegowi korekty uszy, który może zniwelować odstające uszy lub zbyt duże małżowiny.

Wskazania do zabiegu korekty uszu

Odstające uszy nie niosą za sobą rzeczywistych problemów zdrowotnych. Oznacza to więc, że zdecydowanie się na zabieg ich korekty w takim przypadku wynika głównie z pobudek estetycznych i psychicznych. Często bowiem odstające uszy są powodem problemów związanych z samooceną i kompleksami. Osoba cierpiąca na takie problemy, może mieć trudności z odnajdywaniem się w relacjach społecznych. To najczęściej zgłaszana wada uszu, z jaką przychodzą pacjenci do klinik zajmujących się medycyną estetyczną. Zbyt duży kąt pomiędzy czaszką a uchem sprawia, że twarz wygląda niestatycznie, dlatego wiele osób decyduje się na taki zabieg korekcyjny.

Odstające uszu nie są jednak jedyną przyczyną, która skłania ludzi do pójścia na zabieg korekty uszu. Istnieje bowiem szereg innych wad, które można skorygować. Otoplastyka, czyli korekta uszu może pomóc wyeliminować następujące schorzenia: anocja, mikrocja, guzek Darwina, ucho satyra, ucho zapaśnika oraz zapadnięcie małżowiny usznej.

Więcej na temat zabiegu można przeczytać w artykule https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, który przedstawia wszystkie zalecenia przed- i pozabiegowe oraz przebieg samej procedury.

Odstające uszy u dzieci

Odstające uszy mogą być widocznym problemem już u małych dzieci. Często przyczyną takiego stanu rzeczy jest niewłaściwe ułożenie dziecka w łonie matki. Korekcja uszu u dzieci może być wykonywana dopiero od 6 roku życia, ponieważ do tego momentu rozwija się całe ucho. Najlepiej jest wykonywać taki zabieg u dzieci między 7, a 19 rokiem życia, ponieważ nie wchodzą one jeszcze wtedy w poważne życie, podczas którego dostające uszy mogą przysporzyć wiele problemów.

Jak wygląda zabieg korekcji uszu?

Sam zabieg korekcji uszy należy do stosunkowo prostych i bezpiecznych. Wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Na początku lekarz przeprowadzający zabieg wykonuje niewielkie nacięcie z tyłu ucha, tak aby blizna była niewidoczna. W ten sposób dostaje się od do chrząstki w uchu, co pozwala mi następnie odpowiednio wymodelować ucho tak, aby miało odpowiedni kształt i kat nachylenia względem czaszki. Na sam koniec zabiegu zakładane są cienkie szwy, które ściągane są po 7 dniach na wizycie kontrolnej. Pacjent może wyjść po zabiegu do domu już tego samego dnia.

Decydując się na zabieg korekcji uszu, dobrze jest wybrać sprawdzoną klinikę, w której pracują doświadczeni chirurdzy plastyczni. Przed zabiegiem warto więc sprawdzić opinie o danym miejscu. Dobrze również by klinika zapewniała kompleksową opiekę w trakcie rekonwalescencji po zabiegu. Efekty korekty uszy są najczęściej widoczne w pełnej okazałości dopiero kilka miesięcy po samym zabiegu.

Więcej szczegółowych informacji na temat zabiegu korekty uszu - otoplastyki, można uzyskać kontaktując się z Derm-Estetyka Medycyna Estetyczna - gabinetem zlokalizowanym na ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484). Pracownicy kliniki odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie niepewności.

 


Najpopularniejsze artykuły

Stulejka u nastolatka

Uważa się, że problem stulejki dotyka jedynie kilkuletnich chłopców. Dysfunkcja ta może jednak występować nawet u starszych chłopców w wieku nastoletnim, przysparzając kłopotów z oddawaniem moczu i...

Wodniak jądra - czym jest i jak go leczyć?

Wśród chorób męskiego układu rozrodczego możemy wyróżnić między innymi wodniaka jądra. Jest to wypełniona surowiczym płynem torbiel, którą można wyczuć na jądrze, jako miękki, przesuwający się guze...

Opuchlizna i obrzęk penisa - załupek prącia czyli powikłanie stulejki

Załupek jest schorzeniem dotyczącym sporej grupy mężczyzn, cechującym się dużym bólem i wymagającym wdrożenia szybkiego leczenia. Duży ucisk i występujące długotrwałe zaburzenia krążenia krwi, mogą...