Skip to main content
Urologia i chirurgia estetyczna Derm Estetyka Gdynia, ul. Batorego 7/35.
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opaska po korekcji uszu - ile czasu należy ją nosić?

Odstające uszy są częstą przyczyną kompleksów, które powstają niezależnie od wieku i płci. Dzięki krótkiej interwencji chirurgicznej możliwe jest jednak pozbycie się uciążliwego problemu. Jak każda operacja, również i ta związana jest z możliwością pojawienia się pewnych komplikacji. Należy do nich np. powrót ucha do stanu i wyglądu sprzed zabiegu. Na szczęście tego typu problemom można zaradzić w skuteczny sposób. Jest nim noszenie opaski uciskowej, wykonanej z elastycznego materiału. To nie tylko ochrona przed niechcianymi konsekwencjami zabiegu, ale również i rodzaj osłony przed urazami ucha, mogącymi powstać w trakcie snu.

Jak nosić opaskę po korekcie uszu?

Opaskę nosi się przez około miesiąc, o czym zawsze decyduje lekarz. To również specjalista udziela wszelkich wskazówek, związanych z tym, przez ile godzin dziennie musi być ona założona. Zalecenia w tym względzie zależą bowiem od indywidualnych cech i rozmiarów ingerencji chirurgicznej.

Najczęściej opaskę po korekcji uszu należy nosić przez całą dobę przez miesiąc od zabiegu. Nie należy lekceważyć tego zalecenia, gdyż nawet niewinna zabawa może skutkować naderwaniem uszu, które były operowane. Również i osoby dorosłe powinny zwrócić szczególną uwagę na przestrzeganie wytycznych, związanych z noszeniem opaski uciskowej. Nawet najmniejsza aktywność fizyczna, jaką jest wykonywanie codziennych obowiązków, może zniwelować skutki przebytej operacji. Opaskę można jednak ściągać do kąpieli, pamiętając jednak o zachowaniu szczególnej ostrożności i ochronie delikatnych małżowin przed urazami, mogącymi powstać w trakcie mycia głowy.

Jeszcze przez pół roku po operacji należy zachować szczególną ostrożność. Po tym czasie powinna już pojawić się blizna, utrzymująca uszy w satysfakcjonującej dla pacjenta pozycji.

Opaska po operacji uszu - gdzie kupić?

Opaska na uszy po operacji nie jest produktem medycznym. Można ją więc zakupić zarówno w sklepach sportowych, jak i odzieżowych. Ma ona za zadanie wyłącznie chronić zoperowane uszy, zapewniając pacjentowi odpowiedni komfort. Podczas zakupu warto jednak zwrócić uwagę, by nie była ona zbyt ciasna. Tego typu produkt nie będzie spełniał swej roli, zsuwając się z nocy i powodując bolesne otarcia.

Na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-uszu-w-gdansku, znajdziecie więcej informacji o zabiegu korekty uszu, jego zaleceniach, przebiegu oraz rekonwalescencji.   

 


Najpopularniejsze artykuły

Opuchlizna i obrzęk penisa - załupek prącia czyli powikłanie stulejki

Załupek jest schorzeniem dotyczącym sporej grupy mężczyzn, cechującym się dużym bólem i wymagającym wdrożenia szybkiego leczenia. Duży ucisk i występujące długotrwałe zaburzenia krążenia krwi, mogą...

Stulejka u nastolatka

Uważa się, że problem stulejki dotyka jedynie kilkuletnich chłopców. Dysfunkcja ta może jednak występować nawet u starszych chłopców w wieku nastoletnim, przysparzając kłopotów z oddawaniem moczu i...

Wodniak jądra - czym jest i jak go leczyć?

Wśród chorób męskiego układu rozrodczego możemy wyróżnić między innymi wodniaka jądra. Jest to wypełniona surowiczym płynem torbiel, którą można wyczuć na jądrze, jako miękki, przesuwający się guze...